UROCZYSTOŚĆ ZESLANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 12:00, na Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Dlatego parafianie, którzy najczęściej uczestniczą we Mszy świętej o godz. 12:00, a nie są bezpośrednio zaangażowani, aby dzisiaj przybyli na Mszę świętą o innej godzinie, aby zapewnić dzieciom jak najgodniejsze przeżycie swej I Komunii świętej. Za zrozumienie bardzo serdecznie dziękujemy.
  1. Z dniem dzisiejszym, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy otrzymać odpust zupełny.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny

- Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.

  1. 4. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie na Osiedlu Kwiatowym. Ołtarzyki proszę przygotować w starych miejscach. Jest prośba, aby drugi ołtarzyk przygotowali mieszkańcy ul. Daliowej. Już dziś zapraszamy do udziału w procesji harcerzy, dzieci, młodzież i dorosłych w strojach kurpiowskich. Wszyscy dołóżmy starań, aby nasza procesja wyglądała pięknie.
  2. 26 maja, o godz. 10:00 w Katedrze Łomżyńskiej dk. mgr Karol Nerwiński otrzyma święcenia kapłańskie, a w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 ks. Karol odprawi Mszę świętą Prymicyjną
  3. 10 czerwca br. po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00 odbędzie się "Parafiada" z tyłu kościoła dla całych rodzin, która będzie obfitowała w gry, zabawy, konkursy i poczęstunek. Chętni do różnych konkursów będą mogli wystąpić po uprzednim zapisaniu się. Zapisywać się będzie można już od godz. 10:00.
  4. W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Ojca: Donata Olejarczyk z ul. Jezierskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

 

Ks. kan. Witold Kamiński

Proboszcz