XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017r.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy Głoszą Dobrą Nowinę i o tych, którzy jej słuchają; by ziarno zasiane w ich sercach zaowocowało głęboką wiarą w Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

Dzisiaj, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie z Animatorami, którzy będą przygotowywać młodzież do sakramentu bierzmowania.

 

W środę, z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Bożej w czasie różańca o godz. 17:00 wszystkich, którzy z miłością służą chorym i cierpiącym. Serdecznie zapraszamy.

 

Na Mszy św. o godz. 7:30 zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny, które roznosił będzie p. Mariusz Pędzich, nasz organista. Od poniedziałku do piątku
w godz. od 18:00 do godz. 21:00, a sobotę od godz. 9:00. W klapie będzie miał zapięty identyfikator ze zdjęciem, pieczęcią parafii i ks. proboszcza. Za opłatki składamy ofiarę, jako wynagrodzenie za całoroczną pracę pana organisty w naszej parafii, jest to jego utrzymanie. Dlatego na miarę swoich możliwości potraktujmy go z życzliwością i ofiarnością. Będzie to wyraz naszej troski o rozwój naszej parafii. Kogo nie stać, to p. organista zostawi opłatki gratisowo.
W nadchodzącym tygodniu, pan organista będzie roznosił opłatki na ul. Pileckiego.

 

Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa na Randki Małżeńskie. Jest to cykl siedmiu spotkań przebiegających w wyjątkowej atmosferze. W trakcie każdej Randki będzie krótki wykład, przerywany ćwiczeniami w parach. Poruszane tematy ściśle są związane z małżonkami, np. sztuka komunikacji, rozwiązywanie konfliktów, moc przebaczenia. Warto dodać, że podczas kursu nie ma pracy w grupach, nie trzeba dzielić się z innymi własnymi przeżyciami! Rozmowy toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami. Spotkania odbywać się będą przez siedem sobót. Cykl siedmiu Randek Małżeńskich rozpocznie się w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Koszt takiego kursu to 150 zł za parę. Cena zawiera materiały, które małżonkowie otrzymują na pierwszym spotkaniu oraz słodki poczęstunek, kawę, herbatę. Zapisywać się można do dnia 18 października u ks. Dariusza pod nr 600 912 114 lub w kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17:30, odbędzie się koncert z cyklu Państwowa Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu, z racji 40-lecia swego istnienia. W programie Muzyka Sakralna. Serdecznie zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę, bądź w poniedziałek jest okazja spotkać się z ciekawym człowiekiem - Ks. profesorem Tadeuszem Guza. Więcej informacji w wywieszonym afiszu.

 

Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych utwierdzamy naszą wiarę „w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny". Snując zadumę o przemijaniu, śmierci i wieczności, niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne: śmierć, sąd Boży i naszą odpowiedzialność przed Bogiem za swoje życie. Uczą nas tego i przypominają groby naszych przodków - zwłaszcza tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy my mogli żyć. Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest ofiara Mszy świętej, Komunia święta, modlitwa całej wspólnoty parafialnej, czyli tzw. wypominki. Na wypominki roczne możemy składać u księży wikariuszy. W oktawie wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych od 2 - 9 listopada włącznie, codziennie o godz. 17:30, będzie odprawiana Msza święta za zmarłych z twz. wypominek jednorazowych. Karteczki z wypisanymi wyraźnie imionami składamy w koszyku wystawionym przy figurce Chrystusa Zmartwychwstałego. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Można je także - w owe dni - składać na tacę.

 

W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne.

 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy, aby w tym tygodniu porządkować groby na cmentarzach grzebalnych. Śmieci należy wynosić do pojemników, a nie wyrzucać pod parkan. Ułatwi to zachowanie porządku i regularne wywożenie kontenerów. Prosimy nie przynosić wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy ale modlitwa, Msza święta i przyjęta Komunia święta w ich intencji.

 

W zakrystii i przed kościołem są do nabycia kalendarze na przyszły rok:
- w wersji ściennej w cenie 5 zł;
- i w wersji książkowej, kalendarze rolników w cenie 30 zł.

 

Ks. kan. Witold Kamiński

Proboszcz

 

 

Cytat dnia: