XV Niedziela Zwykła

15.07.2018 r.

 

1. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcone będą na parkingach od strony ul. Ks. Pędzicha i ul. Bohaterów Warszawy, a o godz. 12:00, będzie sprawowana Msza św. w intencji przewoźników, kierowców, mechaników i ich rodzin oraz będą poświęcone samochody ciężarowe.


2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.


Rozpoczął się gorący czas dla organizatorów i uczestników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, bowiem już w następną niedzielę, 22 lipca br. ruszają zapisy na 34. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską. Zapewne kompletujecie swój ekwipunek, myślicie, co spakować do plecaka, wsłuchujecie się w prognozę pogody, by jak najlepiej przygotować się na trasę pielgrzymki. Wytrawni pielgrzymi wiedzą doskonale, na czym polega pielgrzymowanie i jak się przygotować do „rekolekcji w drodze”, ale każdy, kto wybiera się szczególnie po raz pierwszy, powinien skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl. Znajdziecie tam niezbędną wiedzę o przygotowaniach i szczegółowe informacje o miejscach zapisów, wymarszu i trasie pielgrzymki.

3. Jak co roku u nas w kancelarii, można zapisywać się na 34 Pieszą Łomżyńską Pielgrzymkę na Jasną Górę, w której do uczestnictwa serdecznie zapraszamy, zwłaszcza młodzież z naszej parafii.

 

4. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: Danuta Giers z ul. Cieplińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

 

Ks. kan. Witold Kamiński

Proboszcz