Jak podkreślają organizatorzy akcji, świeca Caritas „to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie”.

Od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Dzięki zebranym środkom Caritas daje potrzebującym dzieciom możliwość wakacyjnego wypoczynku, ciepłego posiłku, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji oraz ratuje w sytuacjach bez wyjścia.

Akcję można wesprzeć, nabywając Świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w parafiach w całej Polsce lub dokonując wpłaty na konto. Można również wysłać SMS charytatywny o treści WIGILIA na numer 72052.

Świecę Caritas można odpalić od Betlejemskiego Światła Pokoju, roznoszonego przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego. Dostępne ono będzie od 17 grudnia w miejscach wskazanych na specjalnie przygotowanej Mapie Światła: https:// swiatlo.zhp.pl/mapa-swiatla.

Caritas Polska/ BP KEP

 

 

 

OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

„TAK POMAGAM”

07 – 08 grudnia 2018r.

„TAK, pomagam!” – pod tym hasłem w dniach 07 – 08 grudnia 2018r. zostanie przeprowadzona Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności Caritas. Zebrana żywność przeznaczona zostanie na świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących w parafiach, które włączą się w akcję.