Porządek Świętego Triduum Paschalnego:


- W Wielki Czwartek przeżywać będziemy tajemnicę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. W Katedrze Łomżyńskiej Ks. Biskup Janusz o godz. 10:00 w asyście kapłanów z całej diecezji odprawi Mszę Krzyżma, w czasie której poświęci oleje używane podczas udzielania sakramentów świętych.
- W naszym kościele, o godz. 18:00, sprawowana będzie Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Razem z naszą wspólnotą przeżywać będziemy liturgię i ustanowiony przez Chrystusa Sakrament Kapłaństwa. W czasie liturgii ks. proboszcz dokona obrzędu umycia nóg 12 mężczyznom. Na zakończenie odprowadzimy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy, gdzie adoracja będzie trwała do godz. 21:00.

- W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej. O godz. 17:00 natomiast odprawimy nabożeństwo Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
- O godz. 20:00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową, idąc ulicami naszej parafii. Na zakończenie zatrzymamy się przy pomniku świętego Jana Pawła II przy Szkole Podstawowej nr 10, wspominając Wielkiego Rodaka - Św. Jana Pawła II. Na drogę krzyżową zabierzmy ze sobą znicze, które zostawimy przed pomnikiem.
- Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

- W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na nasze stoły wielkanocne, odbywać się będzie w świątyni od godz. 8:00 -17:00, co pół godziny.
- W Wielką Sobotę o godz. 18:00 Wigilię Paschalną rozpoczniemy obrzędem światła. W czasie tej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia z chrztu świętego, dlatego proszę przynieść ze sobą świece.
- Przez całą noc, od Wigilii Paschalnej do Rezurekcji, trwać będzie adoracja przy grobie Pana Jezusa.
- Zapraszamy tradycyjnie harcerzy i strażaków, do zaciągnięcia warty przy grobie Pańskim, a ministrantów, młodzież, koła różańcowe i wszystkich wiernych z naszej parafii do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Rezurekcję odprawimy o godz. 6:00, którą poprzedzi procesja wokół świątyni.
-Z racji Rezurekcji następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, i 17:30.