Jasełka wystawione przez klasę IIIE SP 10 w pięknie przystrojonej świątyni pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

 

W grudniu 2017 grupa utalentowanych uczniów z klasy III e zaprezentowała dla swoich kochanych Rodziców historię narodzin Jezusa podczas klasowego spotkania wigilijnego.
Trzecioklasiści kolejny raz wystawili jasełka w pięknie przystrojonej świątyni pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Wśród blasku świec i choinek młodzi aktorzy odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wcielili się w role pastuszków, kolorowe ptaszyny, królów witających i składających pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Ta szczególna noc- narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została przybliżona przez zastęp aniołów, świąteczne panienki, okrutnego króla Heroda i diabła oraz oczywiście Maryję z Józefem. Przedstawieniu towarzyszyły piękne pastorałki.
Uczniowie wykazali się wielkim talentem scenicznym oraz wokalnym. Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte przez licznie zgromadzonych parafian. Za trud artystycznego występu aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Wychowawczyni klasy III e Katarzyna Damięcka dziękuje Ks. kan. Witoldowi Kamińskiemu za gościnność, Ks. Wikariuszowi Sylwestrowi Godlewskiemu za zaproszenie, Panu Mariuszowi Pędzichowi za nagłośnienie, Rodzicom uczniów za przygotowanie pięknych kostiumów dla młodych aktorów i wsparcie.