KOMUNIKAT
DOTYCZĄCY SPOTKAŃ DLA NARZECZONYCH

(WEDŁUG NOWEGO PROGRAMU PRZYGOTOWANIA
DO MAŁŻEŃSTWA I ŻYCIA W RODZINIE W DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ)

Wszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu przygotowania do małżeństwa, zobowiązani są oni do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. Spotkania te obejmują: warsztaty, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. Można je zrealizować na trzy sposoby: 1) w dekanacie, 2) w ramach Studium Życia Rodzinnego, 3) w formie weekendowej w domach rekolekcyjnych diecezji.

Najbliższe spotkania dla narzeczonych w dekanatach odbędą się:
- w Łomży, w parafii pw. Krzyża Świętego, przez kolejnych 5 sobót, począwszy od 18 listopada; początek pierwszego spotkania godz. 19:00.
- w Zambrowie, w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, przez kolejnych 5 sobót, począwszy od 18 listopada, początek pierwszego spotkania o godz. 19:00.
- w Ostrołęce, w parafii pw. św. Antoniego, przez kolejnych 5 niedziel, począwszy od 19 listopada, początek pierwszego spotkania godz. 17:00.
- w Wyszkowie, w parafii pw. Świętej Rodziny, przez kolejnych 5 niedziel, począwszy od 19 listopada, początek pierwszego spotkania godz. 15:00.

Zgłoszenia, terminy spotkań dla narzeczonych, jak i informacje dotyczące nowego programu, znajdują się na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl
Prosimy o nieodkładanie przygotowania do małżeństwa na ostatnią chwilę.
Jeśli narzeczonym, z poważnych względów, nie pasuje żadna forma bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa obowiązująca w Diecezji Łomżyńskiej, mogą przygotować się w innej diecezji.
Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej, nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

 

Ewangelia słowo pochodzi z greckiego εὐαγγέλιον, euangelion, dosłownie dobra nowina – w starożytności termin ten używano jako dobrą wiadomość związaną np. z wygraną w bitwie.

Obecnie używa się go w następujących znaczeniach: jako określenie gatunku literatury stosowanej, pisma chrześcijańskie opisujące życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa; jako jedna z ksiąg Nowego Testamentu (pisana wielką literą); ewangelią w sensie ścisłym w chrześcijaństwie jest nazywana Dobra Nowina o Królestwie Bożym. Jezus Chrystus został posłany dla ogłoszenia Dobrej Nowiny.

Taką definicję możemy znaleźć w słownikach czy encyklopediach, ale czym jest Ewangelia? Co kryje się pod tym terminem i dlaczego dla nas ludzi wierzących jest ona tak bardzo ważna. To wszystko w najnowszym cyklu o Ewangelii do którego zaprasza Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza.

 

Spotkanie podsumowujące 33. PPŁ

25 listopada 2017 r. o godz 18:00 w Katedrze Łomżyńskiej będzie sprawowana Msza święta, na którą zapraszamy księży posługujących w czasie pielgrzymki, służby pielgrzymkowe, pątników oraz wszystkich sympatyków Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

Po zakończeniu Mszy świętej o godz. 19:00 w Domu Parafialnym, spotkanie organizacyjne kapłanów i służb pielgrzymkowych.

Obecność swą potwierdził ks. Biskup Janusz Stepnowski.

Zapraszamy i liczymy na Twą obronność.

Przewodnicy PPŁ na Jasną Górę: ks. Grzegorz Kosiorek i ks. Artur Akimowicz