Rozpoczynamy kolejny tydzień i zapraszamy do słuchania audycji w ramach cyklu ABC Wiary, który od poniedziałku do piątku emitowany jest na antenie Radia Nadzieja o godz. 15.15.

Joanna Ekstowicz w rozmowie z ks. Zbigniewem Skuzą kontynuują temat Ewangelii. W poprzedniej audycji zastanawiali się na genezą słowa ewangelia, które jak się okazało było używane tylko i wyłącznie w znaczeniu świeckim. Pierwsze wzmianki użycia słowa ewangelia w znaczeniu religijnym pojawiają się u proroka Izajasza i właśnie temu zagadnieniu autorzy poświęcili całą rozmowę.

Natomiast w rozmowie o ojcach pustyni ks. Marcin Sobiech przedstawia osobę ojca Sisoesa, który nie tracił dnia. Według ojca Sisoesa dzień stracony to taki, w którym popełniło się grzech. A więc co zrobić by dnia nie stracić? Między innymi na to pytanie znaleźć można odpowiedź w najnowszej audycji.

A w rozmowach o duchowości małżeńskiej ks. Jacek Kotowski przedstawia tematy spotkań, w których wezmą udział narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa. Tym razem temat miłości otwartej na życie. Tak więc było o antykoncepcji, in vitro i kalendarzyku małżeńskim.

Od października w ramach cyklu ABC Wiary na antenie rozpoczęliśmy rozmowy o chrześcijaństwie i jego obronie. Ale zanim zajmiemy się obroną wiary dobrze jest poznać i nazwać przeciwnika. Już od kilku tygodni ks. Przemysław Artemiuk na naszej antenie stara się dokonać diagnozy otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem przedstawia myśl Sergio Quinzio o utracie Boga i Michaela Novaka o współczesnym ateizmie.

I na koniec w audycji o Liturgii ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia znaczenie kolejnej z szat liturgicznych. Tym razem omówiona została alba.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.