zdjęcie: http://caritas.siedlce.pl tekst: diecezja.lomza.pl

Komunikat dotyczący Tygodnia Misyjnego i szkolenia wolontariatu misyjnego
„Idźcie i głoście” 22 - 28 października 2017 r.

Misje są jednym z głównych tematów nauczania Kościoła. Przepowiadanie Ewangelii jest bowiem pierwszym obowiązkiem każdego chrześcijanina, który wynika z nakazu Jezusa (zob. Mt 28, 16 – 20). Na specyficzny cel misji zwrócił uwagę św. Jan Paweł II pisząc, że „misje otwierają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie” (Redemptoris missio, 2).
Tegoroczny Tydzień Misyjny, który rozpocznie się w niedzielę 22 października br., będzie obchodzony pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Pomocą w jego przebiegu służą materiały liturgiczne, przekazane do parafii. Zawierają one homilie, przebieg liturgii Mszy św. oraz dodatek dla dzieci i statystykę misyjną.


Jedną z form zaangażowania w promowanie misji jest wolontariat misyjny. Dlatego zapraszamy księży, osoby życia konsekrowanego, katechetów i wszystkich chętnych do udziału w warsztatach „Wolontariat misyjny w szkole”. Odbędą się one w sobotę 28 października 2017 r., w godzinach od 10.00 do 13.00, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (Plac Papieża Jana Pawła II nr 1). Szkolenie jest bezpłatne. Zgłoszeń do udziału należy dokonywać do 26 października br. na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zachęcamy Księży Proboszczów, aby skorzystać z tych materiałów oraz podkreślić, zwłaszcza w niedzielę 22 października br., znaczenie i wagę misji Kościoła. Ponadto prosimy o umieszczenie w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 15 października br. zaproszenia do udziału w szkoleniu wolontariatu misyjnego.

Ks. Łukasz Rybiński
Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych