Tekst oraz zdjęcie: https://wzasiegu.pl/audycje/abc-wiary-o-swiadectwie-sw-lukasza-ewangelicznej-marii-i-marcie-i-przygotowaniu-do-malzenstwa/

Za nami kolejny tydzień i kolejna dawka Audycji ABC Wiary.

Ks. Zbigniew Skuza kontynuuje temat Ewangelii. Tym razem w rozmowie z Joanną Ekstowicz pojawił się temat etapów tworzenia Ewangelii na podstawie tego co zapisał św. Łukasz w swojej Ewangelii. W ramach cyklu o patrologii kolejna postać ojca pustyni, tym razem jest to Sylwan. Ks. Marcin Sobiech przedstawia Sylwana jako ewangeliczną Marię i Martę w jednej osobie.

W ramach rozmów o małżeństwie i rodzinie zapaszmy do kolejnej rozmowy w której ks. Jacek Kotowski prezentuje nowy program przygotowania do małżeństwa. Wszystkich narzeczonych, którzy planują swój ślub w przyszłym roku będzie obowiązywać już nowa forma przygotowania, tak więc warto się z nią zapoznać.

I na koniec piątkowa audycja o Liturgii, w której ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia jakie wymagania powinien spełniać chleb i wino, które używane jest do sprawowania mszy św. W audycji pojawia się też temat komunii św. bezglutenowej.