DRODZY NARZECZENI, MAŁŻONKOWIE, RODZICE!

Jeśli pragniecie: aby wasze małżeństwo nabrało nowego blasku, lepiej się poznać i zrozumieć, odkryć Boży plan dla małżeństwa, by było ono prawdziwie satysfakcjonującym związkiem, zrozumieć przyczyny niektórych Waszych problemów i poznać sprawdzone sposoby ich rozwiązywania, podjąć wysiłek doskonalenia Waszego małżeństwa, dania mu nowej nadziei czy jeszcze jednej szansy, dobrze i odpowiedzialnie przygotować się do małżeństwa i zrozumieć czym jest ono naprawdę... skorzystajcie ze spotkań w ramach Studium Życia Rodzinnego.

W roku 2017/2018 STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO RUSZA NA DWÓCH POZIOMACH!!

Poziom I. "Moje małżeństwo! Moja rodzina! Moje szczęście! - czyli 5 spotkań dla małżonków i narzeczonych poważnie myślących o miłości.", wzbogacony nowymi nazwiskami, polecamy dla małżeństw i narzeczonych, którzy chcą zgłębić wiedzę i umiejętności przydatne w budowaniu szczęśliwego małżeństwa.

 

Poziom II. "Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować? - czyli 5 spotkań dla rodziców zatroskanych o przyszłość swoich dzieci.", który cieszy się dużym zainteresowaniem, poświęcony sztuce dobrego wychowania dzieci, polecamy szczególnie dla małżeństw i rodziców, którzy ukończyli pierwszy kierunek Studium Życia Rodzinnego bądź dla tych, którzy na pierwszy poziom nie znajdą niestety czasu (a szkoda, bo nawet jak w rodzinie pojawiają się dzieci małżeństwo nadal jest fundamentem rodziny i gwarantem bezpieczeństwa dla nich!).

Proponujemy wiele ciekawych i praktycznych tematów, które sprawdziły się w poprzednich edycjach oraz dodajemy nowe zagadnienia, które zostały przedyskutowane z małżeństwami, rodzicami i ludźmi zajmującymi się problematyką rodzinną. W programie zostały uwzględnione również problemy dotyczące rodziny, które znalazły się w Adhortacji posynodalnej Amoris laetitia Papieża Franciszka.

Zajęcia prowadzą specjaliści i fachowcy z różnych stron Polski: m.in. Bp dr Stanisław Stefanek, o. prof. Kazimierz Lubowicki (prorektor PWT, teolog duchowości małżeńskiej z Wrocławia), ks. dr hab. Marek Dziewiecki (psycholog z Radomia), dr Jacek Pulikowski (wykładowca Politechniki, pracownik poradni rodzinnej, autor wielu książek nt. małżeństwa z Poznania), dr Jacek Szulc (ginekolog-położnik, naprotechnolog z Warszawy), ks. prof. Piotr Krakowiak (wykładowca UKSW w Warszawie i kapelan Hospicjum w Gdańsku), dr hab. Mieczysław Guzewicz (biblista i pastoralista, autor wielu książek dla małżonków z Zielonej Góry), dr Małgorzata Skibko (ginekolog-położnik z Łap), dr Małgorzata Więczkowska (specjalistka z zakresu zagrożeń duchowych z Warszawy), Państwo Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie (autorzy wielu ksiązek związanych z tematyką seksualności z Łodzi), Państwo Mariola i Piotr Wołochowiczowie (specjaliści z zakresu wychowania religijnego dziecka), małżonkowie, kapłani, policja i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.

Studium obejmuje: 5 spotkań wykładowych oraz 3 spotaknia ćwiczeniowe dla osób, które chcą nauczyć się naturalnych metod rozpoznawania płodności wg metody profesora Józefa Rotzera.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę, każde spotkanie to 3 x 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy kawie, herbacie i ciastku. Początek o godzinie 9.00.
Małżonkowie, którzy mają małe dzieci (od 2,5 do 10 roku życia) i na czas zajęć nie mają ich z kim zostawić, mogą to zrobić bezpłatnie u Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Przedszkolu przy ulicy Radzieckiej 4.

TERMINY SPOTKAŃ: 4 listopada 2017, 2 grudnia 2017, 20 stycznia, 17 lutego, 3 marca 2018. Terminy spotkań dotyczące nauki naturalnych metod rozpoznawania płodności do ustalenia z uczestnikami.

DOKŁADNY PLAN ZAJĘĆ ZAMIESZCZONY JEST W POZIOMYM PASKU W ZAKŁADCE: studium życia rodzinnego/terminarz spotkań
Koszt uczestnictwa obojga małżonków, narzeczonych w całym cyklu spotkań: 300 zł. W przypadku osoby uczestniczącej pojedynczo 150 zł za całość.

Uczestnicy są wolnymi słuchaczami a na zakończenie otrzymują dyplom uczestnictwa w zajęciach (min. 80% obecności) i mogą podjąć pracę w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Narzeczonych przyjmujemy tylko na I poziom a uczestnictwo w 8 spotkaniach (5 spotkań wykładowych + 3 dotyczące NPR) zwalnia z bezpośredniego przygotowania do Sakramentu małżeństwa w parafii, także ze spotkań w Parafialnej Poradni Rodzinnej - warto skorzystać!

Zapisaliśmy już pierwsze małżeństwa, narzeczonych. Czekamy także na Was, na Ciebie!

ZAPISY i INFORMACJE:

Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18 – 400 Łomża, tel. 86 473 46 22 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00),
Agnieszka Frydrych kom. 510085979
Krzysztof Jankowski kom. 502664568

ks. Jacek Kotowski kom. 698761737

badź drogą email podając imiona, nazwisko, numer poziomu Studium, kontakt telefoniczny i ilość dzieci zostawianych na czas zajęć w przedszkolu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.