Koniec tygodnia to czas, kiedy zapraszamy państwa do wysłuchania audycji, które w ramach ABC Wiary zostały wyemitowane w tym tygodniu. 

W ramach rozmów o Biblii Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza kontynuują rozważania na temat słów, zawartych w Konstytucji Dogmatycznej o Objawieniu Bożym “DEI VERBUM” a dotyczących Ewangelii. Tym razem autorzy starają się ukazać rolę Ducha Świętego w pisaniu Ewangelii.

W rozmowach o patrologii ks. Marcin Sobiech przedstawia kolejnego ojca pustyni, tym razem jest to Besarion. Ojciec, który zrezygnował ze wszystkiego, niczego sobie nie zostawiając. Ciekawa postać od której można uczyć się radykalizmu.

Natomiast w rozmowach o duchowości małżeńskiej Joanna Ekstowicz i ks. Jacek Kotowski kontynuują temat związany z pogrzebem dzieci zmarłych przed narodzeniem. Jak wygląda procedura i jakie formalności trzeba spełnić by pochować swoje zmarłe dziecko oraz o prawach jakie mają rodzice takiego dziecka – to wszystko w najnowszej rozmowie.

I, na koniec, w audycji o Liturgii ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia obrzędy poświęcenia kościoła. To pierwsza audycja w której możemy bliżej przyjrzeć się obrzędom poświęcenia kościoła i ich znaczeniu.

Tekst oraz zdjęcie: www.wzasiegu.pl