Artykuł oraz zdjęcie: https://wzasiegu.pl/ostroleka/parafiada-rodzinna-przy-sw-franciszku-w-ostrolece-foto/

Przy kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce odbyło się spotkanie integrujące całe środowisko parafialne. Niedzielne świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą.

W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny. Na scenie przy kościele zaprezentowały się schole. Wystąpiła też kapela kurpiowska. Wszyscy zgromadzeni mogli również wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach oraz konkursach z nagrodami.

Parafiada jest spotkaniem rodzinnym – mówi koordynator wydarzenia Włodzimierz Janczewski. Składa się z czterech elementów: modlitwy, sportu, kultury i edukacji. To wszystko służy integracji, a jednocześnie jest to promowanie zdrowego stylu życia, ale też pewnego rodzaju zatrzymanie się, zagłębienie się w życie rodzinne, w życie z Bogiem. Jest tutaj czas, na to żeby wszyscy mogli się wzajemnie poznać i żeby nasza wspólnota umacniała się w tym środowisku parafialnym.

Takie spotkania służą wspólnej integracji, porozmawianiu z osobami, które często widzimy w kościele, a tutaj mamy okazje bliżej je poznać – mówi pani Monika z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Możemy wszyscy razem miło spędzić niedzielne popołudnie. To jest taka aktywizacja całej parafii. Bardzo nam się podoba taka inicjatywa. Można wziąć udział w przygotowanych konkurencjach i posłuchać muzyki. Uczestniczyliśmy już w zawodach polegających na rzucaniu kulkami, nazywa się to gra w Bocce oraz w grze o Ostrołękę. Jesteśmy zachwyceni, że możemy ten czas spędzić razem, rodzinnie.

Parafianie mieli też okazję do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorem wydarzenia była parafia pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce wraz z Ostrołęckim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Anna Sutuła Redaktor wzasięgu.pl

Zapraszamy do galerii zdjęciowej <kliknij tutaj> oraz na facebook